logo Lespin

Początek marce LESPIN dała Spółdzielnia Pracy „Dozór Mienia”, zarejestrowana 12 stycznia 1951 roku, której podstawowym obszarem działania było strzeżenie osób i mienia.

Dziś działalność spółki, od 1997r. funkcjonującej pod nazwą LESPIN, skupia się na sześciu segmentach usług: agencja ochrony mienia i osób, utrzymanie czystości i porządku, szycie usługowe na powierzonych materiałach, pralnictwo, pośrednictwo pracy oraz wynajem powierzchni biurowych w Lesznie.

Zobacz więcej

Agencja ochrony mienia i osób była pierwszym obszarem usług „Spółdzielni - DOZÓR MIENIA” [1951 r.], z której marka LESPIN się wywodzi.

Prawie 70 lat tradycji w sektorze ochrony pozwoliło nam zbudować niepodważalne kompetencje i procedury. To dzięki temu jesteśmy regionalnym liderem w tym obszarze rynku.

W 2020r. wdrożyliśmy jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów zarządzania bezpieczeństwem obiektów - klasy PSIM+, co pozwala nam oferować przedsiębiorstwom kompleksowy system bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Kompleksowe usługi sprzątania i utrzymania porządku to obok ochrony mienia i osób, drugi najważniejszy segment usług w spółce LESPIN i zarazem najdynamiczniej rozwijający się.

Zespół utrzymania czystości tworzy 160 doświadczonych pracowników, menedżerów i pracowników liniowych, świadczących usługi sprzątania zarówno w pomieszczeniach wewnętrznych, jak i na zewnątrz budynków [pielęgnacja terenów zielonych, sprzątanie po remontach, budowach].

Czytaj więcej

Usługi pralnicze to najnowszy segment usług spółki LESPIN. Pralnia wodna uruchomiona została w 2015 roku i do dziś jest to jedyna przemysłowa pralnia w Lesznie oraz jedna z nielicznych w regionie wielkopolski.

Pralnia LESPIN świadczy usługi prania odzieży, tekstyliów, maglowania, prasowania, sortowania. Uwaga: wykonujemy również drobne reparacje odzieży.

Czytaj więcej

"Agencja Zatrudnienia LESPIN" świadczy usługi pośrednictwa pracy głównie pracowników produkcyjnych. Skutecznie optymalizujemy koszty pracownicze swoich Klientów. Nasi specjaliści przejmują odpowiedzialność za analizę potrzeb oraz wszelkie sprawy kadrowe. Sprawność procesu rekrutacji zapewnia baza danych o dostępnych pracownikach różnych kwalifikacji. Gwarantujemy znalezienie zastępstwa do 7 dni od zgłoszenia absencji!

Czytaj więcej

Spółka LESPIN prowadzi wynajem powierzchni biurowych w Lesznie na działalność usługową. W 2016 oddaliśmy do użytku nowoczesny biurowiec o kubaturze 8950,7 m3. Jesteśmy dziś jednym z największych podmiotów oferujących biura na wynajem w Lesznie.

Nasze biurowce zlokalizowane są prestiżowym punkcie miasta, w pobliżu jedynego centrum handlowego: Galeria Leszno oraz przy wjeździe do Leszna.

Czytaj więcej

Szycie usługowe na powierzonych materiałach to jeden z głównych obszarów działalności marki LESPIN. Usługi obejmują szycie konfekcji damskiej, męskiej i dziecięcej, szycie odzieży specjalistycznej (ochronnej, rehabilitacyjnej), wykonywanie konstrukcji, wykrojów i stopniowania, prototypowych egzemplarzy, przeszywanie pierwowzorów modeli, przeszycia odzieży i tekstyliów.

Kilkadziesiąt lat tradycji pozwoliło nam zbudować rozpoznawalną markę podwykonawcy, świadczącego wysokiej jakości usługi szycia.

Czytaj więcej

j

Lespin Sp. z o. o.

tel./fax +48 65 529 55 44
+48 65 529 49 87

e-mail: info@lespin.pl